2018.05.10 - Madarak és fák napja

Madarak és Fák napja az óvodában

2018.05.10.

Minden évben május 10-én ünnepeljük a madarak és fák napját. A zöld jeles nap célja, hogy felhívja a figyelmet a fák fontosságára, a madarak védelmének feladatára.
A Miskolci Belvárosi Óvodában ebbõl az alkalomból egy délelõtti madárbarát programra került sor, melyet a MME - Bükki Helyi csoportjának alelnöke, Somoskõi Péter tartott a gyerekeknek.
A csoportok egymást követve ismerkedhettek meg a látványos és igényes szemléltetõ eszközökkel, madárhangokkal. Mesélt a madarak életérõl, szokásairól, táplálkozásukról. Arról, hogy milyen madarakat láthatunk és hallhatunk az óvodánk udvarán. A gyerekek kezükbe véve ismerkedtek az énekes madarak képeivel, közelrõl figyelték meg a ragadozó madarak élethû másait. Talán a legérdekesebb és legszemléletesebb a sas mérethû szárnya volt, melyhez három kiscsoportosnak is oda kellett állnia, hogy átérje.