2018.02.16 - Farsang

FARSANG

2018.02.16.

A gyerekek egyik álma végre megvalósult, az oly régóta várt farsang is elérkezett. A színes kavalkádba öltöztetett csoportszobákban már napokkal, valahol hetekkel ezelõtt megkezdõdött a felkészülés a tél búcsúztatására. Természetesen mint minden évben, így most sem maradhatott el az, hogy farsang napján a gyerekek a megálmodott jelmezükbe bújhassanak.

Óvodánkban Muzsikás Péter zenés-táncos mûsora fokozta csak igazán a jó hangulatot. A gyerekekkel együtt zenekart alapított, ahol mindenki számára ütõs- és ritmushangszereket biztosított. A gyerekdalokba csempészett humornak is köszönhetõen minden gyermek táncra perdült. A végén közös vonatozással búcsúztunk el tõle.

Ezt követõen minden csoport a saját szobájában folytatta a farsangi mulatozást. Egy gyermek sem unatkozott, hiszen voltak édes és sós sütemények evése, fánkkóstolás, finomabbnál finomabb gyümölcslevek, izgalmas versenyjátékok.

Reméljük, hogy a farsangolás meghozza gyümölcsét, és valóban hamar elérkezik hozzánk is a jó idõ!