2017.12.05 - Itt járt a Mikulás!

ITT JÁRT A MIKULÁS!

2017.12.05.

Hetek óta nagy izgalommal várták a gyerekek a Mikulást.

Dalokkal, versekkel készültek a nagy eseményre, azt számolgatták, hány nap van még a Mikulás jöveteléig. Sokan azt gondolták, hogy még egyet kell aludni, ezzel szemben nagy meglepetés volt, amikor az egyik szemfüles kisgyerek meglátta a pirosruhást sétálni az udvaron. Nehéz puttonyát a hátán cipelve integetett az ablakban kukucskáló, sikongó gyerekeknek. Miközben föl, s alá sétálgatott az udvaron a gyerekek azt találgatták, miért nem jön már be az óvódába? "Biztos nem találja a bejáratot!" Miután a Mikulás "megtalálta" az óvoda bejárati ajtaját, az összes csoportot meglátogatta. A gyerekek boldogan énekeltek, táncoltak, verseltek neki, mert tudták, hogy a jó öreg õszszakállú megajándékozza õket, s megígéri, hogy jövõre újra eljön hozzájuk.