2017.05.26 - Gyermeknapi majális

2017.05.22-26.

GYERMEKNAPI MAJÁLIS

2017.05.26.

Óvodánk ebben a tanévben ünnepli fennállásának 40. évfordulóját, így ezen a héten a szokásosnál is nagyobb rendezvénysorozattal vártuk a gyermekeket.

A hétfõi nap legnagyobb szenzációja a Miskolci Katasztrófavédelem tûzoltóinak közremûködésével szervezett HABPARTI volt. A gyerekek sohasem látott lelkesedéssel vetették bele magukat, a nekik szinte derékig érõ habtengerbe.

Kedden az egyes csoportok a Cifrapalota, a Maya és a Törpördögök JÁTSZÓHÁZBA tölthették el idejük egy részét, ami úgy, hogy az egész csoportjuk jelen volt, szintén felejthetetlen élményt jelentett.

A szerdai nap A CSALÁDI SPORTOLÁS napja volt. Az idén ennek a programnak a témája az óvoda születésnapja volt. A gyerekek elõször kendõkkel ünnepivé varázsolták az óvoda udvarát, majd vicces partijátékokat játszottak, utolsó játékként pedig minden csoport nyalókákkal díszíthette saját, nagy háromemeletes tortáját. A délelõtt folyamán sor került a szülõk kötélhúzóversenyére is, melyet a gyerekek igen nagy lelkesedése és szurkolása kísérte. A frissítõ torna után mindenki kapott egy kis ajándékot, melyet szülõi felajánlásból tudtunk a gyerekek számára megvásárolni.

A csütörtöki nap sem múlhatott el esemény nélkül, hiszen az óvodába járó gyerekek mindegyike vidám arccal majszolta el a finomabbnál finomabb JÉGKRÉMET.

A hét legnagyobb eseménye a péntek délutáni GYEREKNAPI MAJÁLIS volt, ahol a csoportok bevonulása után a gyerekeket nyolc, tûzijátékkal díszített csokitorta fogadta. Míg a gyerekek a finom tortát ették egy miskolci rézfúvós zenekar játéka biztosította a jó hangulatot. Most viszont kevés gyerek kért repetát, hiszen mindenki legfõbb vágya volt, hogy kipróbálja az udvaron felállított élményelemeket. Három ugrálóvár, egy körhinta, hajtogatott lufi, zsákbamacska és sok-sok ügyességi fajáték állt a gyerekek rendelkezésére. Míg sorba álltak majszolhatták a büfé finomságait: a hot-dogot, jégkrémet, vattacukrot.

A hét programjairól készített fotók és videók mindegyikén látható, hogy mennyire jól érezték magukat mind a gyerekek, mind pedig azok a felnõttek, akik ezeken a programokon részt tudtak venni.