2017.04.11 - Vermondó verseny

VERSMONDÓ VERSENY

2017.04.11.

Óvodánk idén is megrendezte hagyományos versmondó versenyét „Nálatok laknak-e állatok?” címmel.

A költészet napjához kapcsolódó rendezvényre a Belvárosi Óvoda, a Katowice úti Sport-Tagóvoda és a Kassai úti Tagóvoda 4-7 éves gyermekei közül neveztek be a versenyre otthon tanult versekkel.

A megnyitó mûsorban Mezei Petra régi óvodásunk (2. osztályos tanuló) hegedûn játszotta el az „A part alatt” és a „Láttál-e már valaha…” címû dalocskákat. A versenyzõ gyermekek által elõadott költemények ezúttal az állatokról szóltak. A közönség hallhatott a nyusziról, sünirõl, kutyáról, cicáról és számtalan kedvenc kisállatról is.

A zsûri tanácskozása alatt a versenyen részt vevõ gyerekek finom, frissen sült pogácsát és teát fogyasztottak. Az elõadásokat a zsûri elnöke értékelte, aki nagyon megdicsérte kis versmondóinkat.

A szervezõk minden résztvevõt emléklappal és kifestõ füzettel jutalmaztak. A tanító és óvó nénikbõl álló zsûri 4 külön díjat osztott ki.

·         a legszebb kiejtésû versmondó díjat MÉSZÁROS SZÓFIA kapta,

·         a legjobban hangsúlyozó versmondó LIPKOVICS GABRIELLA VALENTINA lett,

·         a legszórakoztatóbb elõadó SZILI BOGLÁRKA lett az idén,

·         a gyöngyszem díjat KUCSMA NORINA ANNA kapta.

A Miskolci Szabó Lõrinc Általános Iskola Alapítványa 3 különdíjat adományozott azoknak a versmondó gyermekeknek, akik versválasztásukkal és elõadásukkal lenyûgözték a hallgatóságot.

·         ZELEY ZALÁN

·         HORVÁTH LUCA

·         SZIKORA-NAGY HANNA

A meghitt, családias hangulatú rendezvény élménye kedves emlék marad óvodásaink és szüleik számára.

·         Korpás Hanna

·         Kucsma Norina