2017.01.18 - Kalamajka bábszínház

Kalamajka Bábszínház: A kismalac és a farkasok - bábelõadás

Január 17-én, azon a szürke, farkasordító hideg téli délelõttön lélekmelegítõ programon vettek részt óvodásaink.

A Fehér Mesemondó Sándor által vezetett Kalamajka Bábszínházat a gyerekek saját környezetükben, itt az óvodában fogadták. Kismalac és a farkasok, avagy Forró vizet a kopaszra címû darab az eredeti népmese csodaszép feldolgozása. A hátulról mozgatott báb és bábos együttes látványa, színészi játéka és élõzenés kísérete az elõadás legvégéig fenntartotta a gyerekek érdeklõdését. A várakozásnak megfelelõen a történet megtartotta eredeti fordulatait, és mondanivalójukat, kedves, bájos díszletei pedig elragadtatták a gyerekeket és felnõtteket egyaránt. A közvetlen hangulatú, családias elõadást kétszer játszotta el a társulat, így egyszerre az óvoda fele, vagyis négy csoport vett részt a mûsoron, ami a gyermekek kényelmét biztosította.

Nagyon örülünk, hogy a Kalamajka Bábszínház igényes elõadásán keresztül óvodásaink új tapasztalatokat szerezhettek szeretetrõl, barátságról, hûségrõl, árulásról, csúfolásról rosszalkodásról és ezáltal hozzájárulhattunk ízlésformálásukhoz és pozitív világképük alakulásához.

Csillogó gyerekszemek köszönték meg az élményt. A képek magukért beszélnek.