2016.12.05 - Itt járt a Mikulás!

ITT JÁRT A MIKULÁS!

2016.12.05.

December 5-én délelõtt végre eljött az óvodába a Mikulás!

A gyerekek az ablakon keresztül a fehér zúzmarás fákat csodálták, amikor megpillantották a piros ruhás, fehérprémes, nagyszakállú Télapót.

Csengõs botjára támaszkodva cipelte hatalmas zsákját. A hír gyorsan terjedt, perceken belül minden gyermek ujjongva, sikongva leste minden léptét. Mivel az udvaron jobbra is, balra is tétován lépegetett, a gyerekek azt találgatták, vajon a Télapó nem találja az óvoda bejáratát?

Aztán mikor az épületben meghallották a kampós botján lévõ csengõ hangját, megnyugodva várták, hogy mikor kopogtat be a csoportokba is. Boldogan énekeltek, verseltek neki, csakhogy végre megkaphassák a várva-várt ajándékot. A mogyoróval, édességgel megrakott csomagot minden gyermek személyesen vehette át az õsz szakállú, jóságos Mikulástól, és örömmel állapították meg, hogy õk bizony jó gyerekek, mert virgácsot senki sem kapott.