2016.09.30 - Mihály-napi vásár

Mihály napi vásár - 2016.szeptember 30.

Óvodánkban idén is megrendeztük a Mihály napi vásárt. Az alkalomhoz illõ hangulatot „Muzsikás Péter” teremtette meg zenés mûsorával. A táncos lábú lányok és fiúk felszabadultan járták a csárdást, ropták a botos táncot.

Azok a gyerekek is találtak maguknak elfoglaltságot, akik nem szeretnek táncolni. Õk kipróbálhatták „Borka” óriás népi játékait. Nagy sikere volt a célbadobós játéknak, az egyensúlyozó, párokban küzdõ viadalnak, az ügyességet és türelmet igénylõ horgászásnak.

Az óvó nénik sem tétlenkedtek a vásáron, olyan gyermekjátékokat készítettek a vásárra, mint pl. a similabda, karkötõ, nyaklánc, hajgumi, „tiki-taki”, hóvarázs-gömb, lufiból hajtogatott állatkák.

A zsákbamacska ezen a rendezvényen sem maradhatott el.

Akik megéheztek, a konyhás nénik és dajka nénik által készített zsíros, lekváros, mogyorókrémes kenyérbõl választhattak és hozzá frissen készült mustot fogyaszthattak, vattacukrot csemegézhettek.