Pedagógiai elvünk

PEDAGÓGIAI ELVÜNK

Nevelésünk során arra törekszünk, hogy gyermekeink sikerorientált, a környezetben jól eligazodó, színesen kommunikáló, jó kapcsolatteremtõ képességgel rendelkezõ emberekké váljanak.

Fontosnak tartjuk, hogy biztonságot nyújtó, szeretetteljes környezetben formáljuk a gyermekeket. Nagy hangsúlyt fektetünk az egészséges életmódra nevelésre, ennek keretén belül igyekszünk biztosítani a szabad levegõn történõ sok mozgást , illetve gyümölcsben és vitaminban gazdag táplálkozást.

Nevelési elveink alapja, hogy minden kisgyermek egyedi és különálló személyiség, ezért egyéni bánásmódot és saját ütemének megfelelõ megkülönböztetett fejlesztést igényel.

Meggyõzõdésünk továbbá, hogy a pedagógusoknak és a szülõknek együttesen kell részt venniük a gyermekek nevelésében, ezért rendkívül fontosnak tartjuk a szülõkkel való hatékony kommunikációt és szorgalmazzuk aktív részvételüket az óvoda életében.