2019.04.11 - Versmondó verseny

VERSMONDÓ VERSENY

2019.04.11.

Nõi költõk tollából választott versekkel óvodánk a költészet napja alkalmából versmondó versenyt rendezett.

A versmondó délutánon a Miskolci Belvárosi Óvodából, a Katowice úti Sport-Tagóvodából és a Kassai úti Tagóvodából érkezett 25 gyermek elõadásában gyönyörködhettek a szülõk és a meghívott vendégek.

A kellemes hangulatú programot Tátrai Dalma és Tátrai Levente gitárjátéka nyitotta meg, majd a Ködmön Formációs Táncegyüttes képviseletében Négyesi Boglárka és Miskolci Ábel csa csa csát adtak elõ.

A versmondó gyermekek által elõadott költemények nagyon kedvesek és szórakoztatóak voltak, lenyûgözték a közönséget, a pontozó bizottságot pedig nehéz feladat elé állította. Az ügyes szereplés után a zsûri elnöke nagyon megdicsérte a versmondókat, és minden gyermeknek emléklapot és foglalkoztató füzetet ajándékozott. A tanító és óvó nénikbõl álló bizottság négy díjat osztott ki.

·         a legszebb kiejtésû versmondó díjat OSGYÁNI LIZA kapta,

·         a legjobban hangsúlyozó versmondó KUCSMA ANNA NORINA lett,

·         a legszórakoztatóbb elõadó SOLYMOSI JÁZMIN lett az idén,

·         a gyöngyszem díjat RÉTI VIKTÓRIA kapta.

A Miskolci Szabó Lõrinc Általános Iskola Alapítványa három különdíjat adományozott azoknak, akik versválasztásukkal és elõadásukkal lenyûgözték a hallgatóságot.

·         KOVÁCS MIA

·         POMÁZI NÓRA

·         GYÕRI-POTORNAI RÉKA

A családias, jó hangulatú rendezvény idén is színfoltja volt óvodánk életének és kedves emlék marad a gyermekek és szüleik számára.