2019.02.15 - Farsang

FARSANG

2019.02.15.

A legtöbb óvodás kedvenc ünnepe a farsang. Már hetekkel elõtte nagy a készülõdés, mivel a szülõk gyermekük áhított jelmezét megvásárolják vagy elkészítik, az óvónõk pedig feldíszítik a csoportszobákat, elõkészítik a versenyjátékokat.

Ezen a reggelen aztán az ötletes jelmezekbe öltözött gyereksereg megkezdte a tél elbúcsúztatását. Minden csoport saját termében jelmezes felvonulást rendezett, ahol bemutatták egymásnak jelmezeiket.

Majd a Csiri-biri Együttes vidám zenés-táncos mûsorával folytatódott a délelõtt. Változatos zenei repertoárt szolgáltattak, hogy mindenki jól szórakozhasson. A gyerekek ritmushangszereken játszottak, énekeltek, táncoltak, vonatoztak kedvükre.

Ezután minden csoport saját termében folytatta a mulatozást, a versenyjátékok játszását, az evést és az ivást.