2018.12.17 - Ajándékok és Sütigyár

AJÁNDÉKOK ÉS SÜTIGYÁR

2018.12.17 ÉS 19.

Nagy csomagokkal érkeztek hétfõn a gyerekek a Miskolci Belvárosi Óvodából a Szent István téren felállított Szeretetdobozhoz. Két hét alatt száz doboz ajándékot gyûjtöttek össze, hogy most átadhassák a Vöröskeresztnek.

Javításné Varga Ilona, a Belvárosi Óvoda intézményvezetõje elmondta, idén nem elõször szerveztek ilyen gyûjtést.

– „Amikor bejelentkeztünk a Sütigyárba, akkor láttam, hogy egy hatalmas doboz is ott áll a téren. A szervezõk elmondták, hogy oda ajándékokat gyûjtenek rászoruló családok gyerekeinek. Mi is segíteni szeretnénk, két hét alatt száz doboz ajándékot hoztak be a szülõk, amiket gyermekeikkel együtt készítettek elõ, hogy elvihessük a Vöröskeresztnek. A gyerekek sok ajándékot kapnak, most azt is megtapasztalhatják, milyen jó ajándékot adni másoknak.” – hangoztatta az intézményvezetõ.

Az óvoda egy hónapja a MÁSA-nak vitt takarókat, kutyaeledelt és más olyan dolgokat, amikre a szervezet által ellátott állatoknak szükségük lehet. Korábbi karácsonyi gyûjtésekben is részt vettek, sõt, a mellettük mûködõ gyermekorvosi rendelõben dolgozó asszisztensnõnek is szoktak átvinni év közben kinõtt gyerekruhákat, játékokat, aki eljuttatja ezeket a megfelelõ helyekre.