2018.12.05 - Mikulás

MIKULÁS ÜNNEPSÉG

2018.12.05.

December 5-e az a nap, amelyet a gyerekek nagy izgalommal várnak. Ezen a napon felveszik legszebb ruhájukat és izgatottan állnak a csoportszoba ablakaiban: „Vajon mikor jön a Mikulás?”

A csengõszó hallatán felsikítanak. „ITT VAN! Megérkezett!”

A gyerekek bõszen integetnek az óvoda udvarán sétáló, kedves, öreg Mikulásnak. Már alig várják, hogy személyesen is találkozhassanak vele. Mivel 8 csoportot látogat végig, ezért a gyerekek figyelmét az óvó nénik dalokkal, versekkel kötik le a Mikulás érkezéséig.

Vannak óvodások, akik saját készítésû rajzzal kedveskednek a Mikulásnak.

Végre eljött a pillanat! Valaki kopogtat a csoportszoba ajtaján! Igen, Õ AZ! A MIKULÁS!

Szeretettel fogadjuk, hellyel kínáljuk. A gyerekek ki verses-énekes köszöntõje után, meghallgatják a Mikulás kedves szavait, majd mindenki személyesen átveszi a várva-várt mikulás csomagot.

Kedves dallal búcsút intve a Mikulásnak, várjuk vissza Õt a következõ évben is.