2018.10.10 - Rajzkiállítás

RAJZKIÁLLÍTÁS

a Miskolci Szabó Lõrinc Általános Iskolában

2018. október 10.

Óvodánk meghívást kapott a közeli Szabó Lõrinc Általános Iskola által szervezett rajzkiállításra.

A kiállítás témája Szabó Lõrinc gyermekverseinek illusztrációja volt. Óvodásainkat nagy szeretettel fogadta és köszöntötte az iskola igazgatója, Mikitáné Újjobbágy Erzsébet, és Lengyel Zsuzsanna ig. helyettes, aki a gyermekek nyelvén mesélt a költõrõl. A gyermekek érdeklõdve figyelték, és bátran válaszoltak a feltett kérdésekre. Óvodásaink kíváncsian nézegették az iskolás gyermekek által készített rajzokat, és gyönyörködtek a sok szép színes alkotásban.

Búcsúzóul mindenki könyvjelzõt kapott, aminek nagyon megörültek a gyermekek.  Ez a kiállítás jó alkalom volt az óvoda- iskola kapcsolattartásnak. Az óvodás gyermekek körül nézhettek az épületben, ami ezután már ismerõs lesz számukra. Mindenki nagyon jól érezte magát, és kedvet kapott a rajzoláshoz.